28.04.2024 05:53

2009-11-29, Niedziela 29 listopada jako pierwszy dzień adwentu

Niedzielę – 29 listopada - przeżywamy jako pierwszą niedzielę adwentu. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Rozpoczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla ,czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego od wyrażenia "adventus", które oznacza przyjście.

2009-11-01, Uroczystość Wszystkich Świętych

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych, Przenajświętsza Ofiara sprawowana była na cmentarzu parafialnym w Ostroszowicach o godz. 13.00. Eucharystii przewodził Proboszcz Parafii – Ks. kan. Michał Jaremko. W wygłoszonym słowie Bożym przypomniał nam życie i postawę różnych świętych, szczególnie związanych z Kościołem Katolickim w Polsce, którzy mogą być dla nas wzorem postępowania, zapewniającego nam Królestwo Niebieskie. W Mszy Św. brał również udział ks. senior kan. Józef Mazur. Po Eucharystii odbyła się tradycyjnie procesja na cmentarzu, połączona z wypominkami. Na końcu zaś zostały poświęcone nowe pomniki.

2009-10-27, Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Dzisiaj w kościele parafialnym zostały odprawione dwie Msze św., pierwsza w intencji wiernych zmarłych, druga według intencji papieża. W homilii Ks. Proboszcz podkreślił znaczenie modlitwy za zmarłych, która ma moc uwolnić dusze z kar czyśćcowych. Warto dodać, że po raz pierwszy od wielu lat, Przenajświętsza Ofiara została sprawowana w rzymskim ornacie koloru czarnego.

2009-10-18, Msza odpustowa

Dnia 18 października 2009, o godzinie 13.00 została odprawiona uroczysta Msza odpustowa, połączona z zakończeniem Misji Świętych. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił misjonarz – ojciec Krzysztof Sikora CMF. Na zakończenie udzielił on uroczystego błogosławieństwa połączonego z możliwością zyskania odpustu zupełnego.

2009-10-11, Program MISJI ŚWIĘTYCH w parafii św. Jadwigi w Ostroszowicach

Program MISJI ŚWIĘTYCH w parafii św. Jadwigi w Ostroszowicach 11-18 X 2009

"Otoczmy troską życie"

Rekolekcjonista: O. Krzysztof Sikora CMF

2009-10-02, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

„Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus, Władcą nam!” – te słowa śpiewaliśmy w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodząc Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

1 « [8] [9] [10] [11] » 11