28.04.2024 05:53

2013-09-01, DOŻYNKI PARAFIALNE POŁĄCZONE Z FESTYNEM

Zapraszamy wszystkich drogich parafian i miłych gości na dożynki parafialne połączone z festynem, z którego dochód będzie przeznaczony na remont kościoła w najbliższą sobotę tj. 07 września 2013. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi. Następnie będzie miała miejsce biesiada dożynkowa za Ośrodkiem Kultury. Zapewniamy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz pyszne, wiejskie potrawy i ciasta.

2013-06-03, Msza Prymicyjna Ks. Andrzeja Paracieja

W poniedziałek - 03 czerwca, gościliśmy w naszej parafii Ks. neoprezbitera Andrzeja Paracieja. Ks. Andrzej odprawił Eucharystię prymicyjną w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszy Św. Ks. Neoprezbiter udzieli każdemu specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. A później przewodził nabożeństwu czerwcowemu do serca Pana Jezusa oraz procesji eucharystycznej.

Ks. Andrzej Paraciej pochodzi z parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. 25 maja z rąk J.E. Ks. Bp Ignacego Deca w katedrze świdnickiej przyjął święcenia prezbiteratu.

Osobę Ks. Neoprezbitera polecamy naszym modlitwą.

2013-05-28, 40 - lecie święceń kapłańskich Ks. Mieczysława Panońko

27 maja w naszym kościele parafialnym obchodził swój jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich Ks. Mieczysław-Jan Panońko. Przewodniczył on Mszy Św., w której dziękował Bogu za dar kapłaństwa. Ksiądz Mieczysław obecnie posługuje w parafii Czerwona Woda, w dekanacie Węgliniec w Diecezji Legnickiej. Wcześniej pracował m.in. w Olszynie Lubańskiej, Przewornie i Karpnikach. Święcenia prezbiteratu przyjął w katedrze wrocławskiej 26maja 1973r., dzień później odprawił swoją pierwszą Mszę Św. W czasie nauki w seminarium duchownym, przez dwa lata, przebywał obowiązkowo w jednostce wojskowej.

2013-04-21, Modlitwa do św. Michała po każdej Mszy Św.

Decyzją Księdza Proboszcza, po każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem, będzie odmawiana modlitwa do św. Michała Archanioła, która ma formę egzorcyzmu:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

Modlitwę tą ułożył Papież Leon XIII. Modlitwa do św. Michała archanioła była odmawiana po każdej mszy cichej. Reforma liturgiczna zniosła obowiązek jej odmawiania, chociaż jest w dalszym ciągu odmawiana w formie nadzywczajnej - podczas mszy tzw. trydenckich. Obecnie Kościół rozważa jej przywrócenie. Powodem ma być wzrost ignorowania zła, a tym samym wzrost liczby opętań.

2013-03-31, Chrystus Zmartwychwstał!

Chrystus Zmartwychwstał! Zaiste - Najmilsi - Zmartwychwstał. Alleluja!

Drogim Parafianom i czcigodnym Gościom życzę aby Zmartwychwstały Chrystus rozpromieniał mroki codzienności a wiara, nadzieja i miłość płynąca z Jego pustego Grobu była obecna każdego dnia w Waszym życiu!

Alleluja!

x. Proboszcz

2013-03-17, Droga Krzyżowa przez wieś!

Zapraszamy w najbliższy piątek na Drogę Krzyżową, która będzie przebiegała ulicami naszej miejscowości. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy Św. o godzienie 17.00. Ostatnia stacja będzie na cmentarzu - prosimy o zabranie ze sobą zniczy.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 11